Produkty Partneři Podpora Novinky O nás Home

ÚVODNÍ STRÁNKA / NABÍDKA PRODUKTŮ / Legalizace Windows 7

 
 
 

Legalizace operačních systémů Windows

Vážení zákazníci, dovolte nám nabídnout Vám dva způsoby legalizace operačního systému Microsoft Windows 7 Professional. Jedná se o nejčastější a zároveň cenově nejvýhodnější varianty pořízení legálního operačního systému Microsoft.

Případné dotazy k licencování operačních systému nebo případné nejasnosti ohledně licencování Vám kdykoliv rádi objasníme.

 

1) LW7 - Legalizace OS Windows 7 Professional

Legalizace je založena na kombinaci dvou licencí. Jedná se o základní operační systém Mac OS X v10.6 Edu (nebo novější) společně s Windows 7 Professional UPG SNGL MVL v rámci multilicenčního modelu Microsoft Select (pro vzdělávání).

Uvedená kombinace je v ceníku společnosti označena kódem LW7. Licence je určena pouze a výhradně pro školy a školní organizace, které jsou oprávněné využívat EDU cen. Tato podmínka musí být splněna u obou licencí, které tvoří LW7.

Aktuální cena legalizace je 110 EUR bez DPH 20%. Fakturační korunová cena pro zákazníka vzniká vždy dnem fakturace, a to přepočtem kurzu CZK/EUR u ČSOB a.s. devizy - prodej.

Uvedená kombinace zachovává výslednému operačnímu systému všechny práva Selectové licence, včetně práva "Downgrade". Na jeho základě lze místo operačního systému Windows 7 Professional používat některou z následujících licencí (upozornění: některá operační systémy již nejsou společností Microsoft podporovány):

 • Windows Vista Business
 • Windows XP Professional
 • Windows Pro 2000

Upozornění: Dodávky legalizací se základním podkladovým systémem MAC OS nižším než verze X odporují aktuálním licenčním pravidlům společnosti Microsoft.


2) Windows OEM licence

Charakteristika OEM licenčního programu:.

 • Trvalé licence, které je možné využívat bez časového omezení
 • Nepřenositelnost OEM softwaru (Licence zůstává po celou dobu užívání produktu vázána na počítač, na který byla prvotně nainstalována. V případě likvidace počítače dochází k zániku licence.)
 • Pořizovací cena licence je cenově výhodnější.

Jaké produkty můžete koupit v rámci OEM programu?

Jako produkt OEM lze nakoupit licence operačních systémů Windows, aplikace z řady Office a některé serverové licence. Stejně tak můžete nakoupit některá hardwarová zařízení, jako jsou např. myši a klávesnice. Všechny produkty OEM lze pořídit s nákupem nového, či repasovaného počítače.

Jak zjistíte, že produkt je originální?

Software OEM musí být vždy dodán včetně manuálu, licenčního ujednání a certifikátu pravosti (COA štítek). Na webových stránkách www.microsoft.com/genuine si můžete ověřit, že jsou vaše produkty od společnosti Microsoft originální.

Aby koncoví uživatelé mohli prokázat legálnost licence, velmi jim doporučujeme, aby si uchovali následující materiály:

Zvětšit obrázek

1.

veškerý software a jeho součásti (včetně příručky a médií – pokud byly dodány),

2.

certifikát pravosti (COA štítek),

3.

smlouvu EULA,

4.

doklad o nákupu.

Poznamenejme, že vlastnictví samotného disku CD se softwarem není dostatečným důkazem legálnosti licence (a to i v případě, že je tento disk originální).

Ceny:

 • 1PK WINDOWS 7 HOME PREM 32-BIT CZ OEM v ceně cca 1880 kč bez DPH 20%
 • 1PK WINDOWS 7 PRO 32-BIT CZ OEM v ceně cca 3000 kč bez DPH 20%
 • 1PK WINDOWS 7 ULTIMATE 32-BIT CZ OEM v ceně cca 4100 kč bez DPH 20%
 • 1PK WINDOWS VISTA HOME BASIC CZ OEM v ceně cca 1990 kč bez DPH 20%
 • 1PK WINDOWS VISTA HOME PREM CZ OEM v ceně cca 2520 kč bez DPH 20%
 • 1PK WINDOWS VISTA BUSINESS CZ OEM v ceně cca 3400 kč bez DPH 20%
 • 1PK WINDOWS VISTA ULTIMATE CZ OEM v ceně cca 4400 kč bez DPH 20%

Produkty (včetně 64-bitových, EN a mnoha dalších verzí a edicí) lze nalézt také na e-shopu společnosti ADkom.